  • MC68LC302PU16CT
MC68LC302PU16CT
advertisement
Manufacturer No:
MC68LC302PU16CT
HK JDW NO:
318-MC68LC302PU16CT
Package:
LQFP
Datasheet:
Description:
0.5mm 3.35V 32-bit Microprocessor 16MHz LQFP
Quantity:
In Stock : 12451
Step5Bar-code shipping tag
MC68LC302PU16CT
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    100
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Subcategory
    Microprocessors
  • Technology
    HCMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    220
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    16MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    100
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    3.35V