  • MC8640DTHX1250HC
MC8640DTHX1250HC
advertisement
Manufacturer No:
MC8640DTHX1250HC
HK JDW NO:
318-MC8640DTHX1250HC
Description:
1mm 32-bit Microprocessor 1.25GHz 1.05V
Step5Bar-code shipping tag
MC8640DTHX1250HC
  • Weight
    5.854205g
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • ECCN Code
    3A991
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    1.05V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    1.25GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.05V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.1V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Frequency (Max)
    1.25GHz
  • Number of Cores
    2
  • Length
    33mm