  • MCEEL25V475M4X5.2
MCEEL25V475M4X5.2
advertisement
Manufacturer No:
MCEEL25V475M4X5.2
HK JDW NO:
3958-MCEEL25V475M4X5.2
Package:
Radial
Datasheet:
MCEEL25V475M4X5.2
Description:
4.7μF Capacitor 20% Cut Tape Radial
Step5Bar-code shipping tag
MCEEL25V475M4X5.2
  • Package / Case
    Radial
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Ripple Current (AC)
    12mA
  • Diameter
    4mm
  • Height
    5.2mm