  • MCF12102G400-T
MCF12102G400-T
advertisement
Manufacturer No:
MCF12102G400-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-MCF12102G400-T
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
MCF12102G400-T
Description:
CMC 100MA 2LN 40 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCF12102G400-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MC
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.049W 1.00mmx1.25mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Number of Functions
    1
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.1A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2.5Ohm
  • Current Rating (Max)
    100mA
  • Impedance @ Frequency
    40Ohm @ 100MHz
  • Output Impedance
    40Ohm Ω
  • Insulation Resistance-Min
    100MOhm
  • Height
    660.4μm
  • Length
    1mm