  • MCMR04X6982FTL
MCMR04X6982FTL
advertisement
Manufacturer No:
MCMR04X6982FTL
HK JDW NO:
3958-MCMR04X6982FTL
Package:
0402
Datasheet:
Description:
Ceramic, 69.8kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MCMR04X6982FTL
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    69.8kOhm
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V