  • MCPWR10FTEQ1801
MCPWR10FTEQ1801
advertisement
Manufacturer No:
MCPWR10FTEQ1801
HK JDW NO:
3958-MCPWR10FTEQ1801
Description:
Thick Film, 1.8kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MCPWR10FTEQ1801
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhm
  • Voltage - Rated
    400V
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    400V