  • MCR03EZHF47R0
MCR03EZHF47R0
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZHF47R0
HK JDW NO:
687-MCR03EZHF47R0
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 47Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 13051
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZHF47R0
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Construction
    Resin Coated
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C