  • MCR03EZPD9762
MCR03EZPD9762
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZPD9762
HK JDW NO:
687-MCR03EZPD9762
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 97.6kOhm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 8000
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZPD9762
  • Package / Case
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    97.6kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C