  • MCR03EZPFX1333
MCR03EZPFX1333
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZPFX1333
HK JDW NO:
687-MCR03EZPFX1333
Datasheet:
MCR03EZPFX1333
Description:
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 133kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13741
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZPFX1333
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Resistance
    133kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C