  • MCR18EZHJ243
MCR18EZHJ243
advertisement
Manufacturer No:
MCR18EZHJ243
HK JDW NO:
687-MCR18EZHJ243
Datasheet:
MCR18EZHJ243
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 24kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3876
Step5Bar-code shipping tag
MCR18EZHJ243
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    24kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Rectangular
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm