  • MCR18EZHJR47
MCR18EZHJR47
advertisement
Manufacturer No:
MCR18EZHJR47
HK JDW NO:
687-MCR18EZHJR47
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 0.47Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 1810
Step5Bar-code shipping tag
MCR18EZHJR47
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    0.47Ohm
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
    1206
  • Rated Temperature
    70°C