  • MCR18FZHF84R5
MCR18FZHF84R5
advertisement
Manufacturer No:
MCR18FZHF84R5
HK JDW NO:
687-MCR18FZHF84R5
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 84.5Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 2239
Step5Bar-code shipping tag
MCR18FZHF84R5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    84.5Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
    1206
  • Rated Temperature
    70°C