  • MCR25JZHJ683
MCR25JZHJ683
advertisement
Manufacturer No:
MCR25JZHJ683
HK JDW NO:
687-MCR25JZHJ683
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
MCR25JZHJ683
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 68kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3830
Step5Bar-code shipping tag
MCR25JZHJ683
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCR
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    68kOhm
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm