  • MCSR04X24R0FTL
MCSR04X24R0FTL
advertisement
Manufacturer No:
MCSR04X24R0FTL
HK JDW NO:
3958-MCSR04X24R0FTL
Package:
0402
Datasheet:
Description:
Ceramic, 24Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MCSR04X24R0FTL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    24Ohm
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V