  • MCW0406MD2940BP100
MCW0406MD2940BP100
advertisement
Manufacturer No:
MCW0406MD2940BP100
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MCW0406MD2940BP100
Package:
Wide 0604 (1610 Metric), 0406
Step5Bar-code shipping tag
MCW0406MD2940BP100
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Wide 0604 (1610 Metric), 0406
  • Supplier Device Package
    0406
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCW AT - Precision
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    294Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
    1610
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    355.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm
  • Length
    990.6μm
  • Width
    1.6002mm