  • MDP160312K0GD04
MDP160312K0GD04
advertisement
Manufacturer No:
MDP160312K0GD04
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MDP160312K0GD04
Package:
DIP
Datasheet:
MDP160312K0GD04
Step5Bar-code shipping tag
MDP160312K0GD04
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Number of Pins
    16
  • Weight
    1.5g
  • Tolerance
    2%
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    12kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.92W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Circuits
    8
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    250mW
  • Height
    3.05mm
  • Length
    19.05mm
  • Width
    7.87mm