  • MF0207JT-52-75R
MF0207JT-52-75R
advertisement
Manufacturer No:
MF0207JT-52-75R
HK JDW NO:
898-MF0207JT-52-75R
Datasheet:
MF0207JT-52-75R
Description:
75Ohm, 0.6W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MF0207JT-52-75R
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MF0
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    75Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.6W