  • MFR-25FBF52-931R
MFR-25FBF52-931R
advertisement
Manufacturer No:
MFR-25FBF52-931R
HK JDW NO:
898-MFR-25FBF52-931R
Package:
Axial
Datasheet:
MFR-25FBF52-931R
Description:
931Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 5045
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MFR-25FBF52-931R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    MFR
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    931Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW