  • MFR-25FRFPN22R1
MFR-25FRFPN22R1
advertisement
Manufacturer No:
MFR-25FRFPN22R1
HK JDW NO:
898-MFR-25FRFPN22R1
Datasheet:
MFR-25FRFPN22R1
Description:
22.1Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR-25FRFPN22R1
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    22.1Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W