  • MFU1206FF01750P500
MFU1206FF01750P500
advertisement
Manufacturer No:
MFU1206FF01750P500
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MFU1206FF01750P500
Package:
1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
MFU1206FF01750P500
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MFU
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W x 0.022 H 3.20mmx1.60mmx0.55mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    76mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.75A
  • Approval Agency
    UL
  • Body Breadth
    1.6 mm
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    0.0077
  • DC Cold Resistance
    0.076Ohm