  • MG12150S-BN2MM
MG12150S-BN2MM
advertisement
Manufacturer No:
MG12150S-BN2MM
HK JDW NO:
461-MG12150S-BN2MM
Package:
S-3 Module
Datasheet:
MG12150S-BN2MM
Description:
IGBT MODULE 1200V 200A 625W S3
Step5Bar-code shipping tag
MG12150S-BN2MM
  • Package / Case
    S-3 Module
  • Number of Pins
    7
  • Weight
    160.000002g
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Power Dissipation
    625W
  • Polarity
    NPN
  • Configuration
    Half Bridge
  • Element Configuration
    Dual
  • Power - Max
    625W
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    1.7V
  • Max Collector Current
    200A
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1mA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    1.2kV
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Collector Emitter Saturation Voltage
    1.7V
  • Input Capacitance
    10.5nF
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    1.7V @ 15V, 150A (Typ)
  • NTC Thermistor
    No
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    10.5nF @ 25V