  • MGV03124R7M-10
MGV03124R7M-10
advertisement
Manufacturer No:
MGV03124R7M-10
HK JDW NO:
449-MGV03124R7M-10
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MGV03124R7M-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MGV
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.126W 3.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    1.6A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    293mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.8A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm