  • MGV10044R7M-10
MGV10044R7M-10
advertisement
Manufacturer No:
MGV10044R7M-10
HK JDW NO:
449-MGV10044R7M-10
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MGV10044R7M-10
Description:
Quantity:
In Stock : 1000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MGV10044R7M-10
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.394W 11.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    10mm
  • Current Rating
    28.5A
  • Inductance
    470nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.6mOhm Max
  • Max DC Current
    9.5A
  • Current - Saturation
    53A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    9.5A
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm