  • MGV12031R0M-10
MGV12031R0M-10
advertisement
Manufacturer No:
MGV12031R0M-10
HK JDW NO:
449-MGV12031R0M-10
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MGV12031R0M-10
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MGV12031R0M-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    MGV
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.496W 13.50mmx12.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    12.6mm
  • Current Rating
    24A
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.5mOhm Max
  • Max DC Current
    24A
  • Current - Saturation
    40A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    24A
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.80mm