  • MGV1207330M-10
MGV1207330M-10
advertisement
Manufacturer No:
MGV1207330M-10
HK JDW NO:
449-MGV1207330M-10
Step5Bar-code shipping tag
MGV1207330M-10
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.496W 13.50mmx12.60mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    8A
  • Inductance
    33μH
  • DC Resistance (DCR)
    58mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    11A
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm