  • MGV12076R8M-10
MGV12076R8M-10
advertisement
Manufacturer No:
MGV12076R8M-10
HK JDW NO:
449-MGV12076R8M-10
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MGV12076R8M-10
Description:
Quantity:
In Stock : 370
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MGV12076R8M-10
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.496W 13.50mmx12.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Depth
    12.6mm
  • Current Rating
    11.5A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    14mOhm Max
  • Max DC Current
    11.5A
  • Current - Saturation
    16.5A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    11.5A
  • Height
    6.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm