  • MGV17071R5M-10
MGV17071R5M-10
advertisement
Manufacturer No:
MGV17071R5M-10
HK JDW NO:
449-MGV17071R5M-10
Datasheet:
MGV17071R5M-10
Step5Bar-code shipping tag
MGV17071R5M-10
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.693Lx0.665W 17.60mmx16.90mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    47A
  • Inductance
    1.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    2.5mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    65A
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm