  • MH4028L12B-RSR
MH4028L12B-RSR
advertisement
Manufacturer No:
MH4028L12B-RSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MH4028L12B-RSR
Package:
Datasheet:
MH4028L12B-RSR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MH4028L12B-RSR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    0.089lb 40.37g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Series
    MH4028
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
    Auto Restart, Thermal Overload Protector (TOP)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.120A
  • RPM
    8000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    12.8 CFM (0.359m3/min)
  • Noise
    39.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.330 in H2O (82.2 Pa)