  • MILS1812R-181K
MILS1812R-181K
advertisement
Manufacturer No:
MILS1812R-181K
HK JDW NO:
79-MILS1812R-181K
Step5Bar-code shipping tag
MILS1812R-181K
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MILS1812R
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    1.29A
  • Inductance
    180nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Max DC Current
    1.29A
  • Frequency - Self Resonant
    350MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm