  • CMD5D11NP-470MC
CMD5D11NP-470MC
advertisement
Manufacturer No:
CMD5D11NP-470MC
HK JDW NO:
738-CMD5D11NP-470MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CMD5D11NP-470MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMD5D11NP-470MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMD5D11
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.205W 6.00mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5.5mm
  • Current Rating
    300mA
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.38Ohm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    260mA
  • Case/Size Code
    2420
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm