  • MKP2J014701B00KSSD
MKP2J014701B00KSSD
advertisement
Manufacturer No:
MKP2J014701B00KSSD
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-MKP2J014701B00KSSD
Package:
Description:
Cap Film 0.0047uF 630V PP 10% (7.2 X 3 X 7.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 100°C Automotive Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKP2J014701B00KSSD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.256
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    630VDC|250VAC