  • MLFA1FTC120R
MLFA1FTC120R
advertisement
Manufacturer No:
MLFA1FTC120R
HK JDW NO:
762-MLFA1FTC120R
Package:
MELF, 0207
Datasheet:
MLFA1FTC120R
Description:
MLFA Series, Metal Film, 120Ohm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MLFA1FTC120R
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    MLFA
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W