  • MLG0603S9N1J
MLG0603S9N1J
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603S9N1J
HK JDW NO:
769-MLG0603S9N1J
Package:
0201
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603S9N1J
  • Package / Case
    0201
  • Surface Mount
    YES
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Cut Tape
  • Series
    MLG0603S
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    510mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Inductance
    9.1 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.9GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    5
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    510mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0091 µH