  • MMZ1005S102C
MMZ1005S102C
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1005S102C
HK JDW NO:
769-MMZ1005S102C
Description:
TDK MMZ1005S102C FERRITE BEAD, 0.75OHM, 200MA, 0402
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1005S102C
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    1Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Passive Filters
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    550μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    200mA
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Physical Dimension
    L1XB.5XH.5 (mm)/L.0394XB.0197XH.0197 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1kOhm
  • Max DC Current
    200mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1Ohm
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm