  • MMZ1005Y121CT000
MMZ1005Y121CT000
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1005Y121CT000
HK JDW NO:
769-MMZ1005Y121CT000
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MMZ1005Y121CT000
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1005Y121CT000
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Series
    MMZ
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    400mA
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency (Max)
    400MHz
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    180mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Frequency (Min)
    80MHz
  • Height
    558.8μm
  • Width
    0.5mm