  • MMZ1608Y601BTA00
MMZ1608Y601BTA00
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1608Y601BTA00
HK JDW NO:
769-MMZ1608Y601BTA00
Datasheet:
MMZ1608Y601BTA00
Description:
TDK - MMZ1608Y601BTA00 - FERRITE BEAD, 0.4OHM, 500MA, 0603
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1608Y601BTA00
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
    EAR99
  • Resistance
    400mOhm
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
    1
  • Current Rating
    500mA
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency (Max)
    400MHz
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    400mOhm
  • Impedance @ Frequency
    600Ohm @ 100MHz
  • Frequency (Min)
    80MHz
  • Width
    0.8mm