  • MMZ2012S601AT000
MMZ2012S601AT000
advertisement
Manufacturer No:
MMZ2012S601AT000
HK JDW NO:
769-MMZ2012S601AT000
Datasheet:
MMZ2012S601AT000
Description:
TDK - MMZ2012S601AT000 - FERRITE BEAD, 0.3OHM, 500MA, 0805
Step5Bar-code shipping tag
MMZ2012S601AT000
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Resistance
    300mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.25mm
  • Current Rating
    500mA
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    500mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Impedance @ Frequency
    600Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.0414mm