  • MNG14-180DFIK-A
MNG14-180DFIK-A
advertisement
Manufacturer No:
MNG14-180DFIK-A
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-MNG14-180DFIK-A
Package:
Datasheet:
MNG14-180DFIK-A
Description:
CONN TERM RCPT 14-16AWG CRIMP
Step5Bar-code shipping tag
MNG14-180DFIK-A
  • Weight
    1.431538kg
  • Material - Insulation
    Polyamide (PA), Nylon
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Insulation Diameter
    0.190 (4.83mm)
  • Insulation
    Fully Insulated
  • Terminal Type
    Female, Receptacle (Socket)
  • Length
    25.4mm
  • Length - Overall
    1.000 25.40mm
  • Diameter - Barrel
    0.180 (4.57mm)