  • MNR14ERAPJ272
MNR14ERAPJ272
advertisement
Manufacturer No:
MNR14ERAPJ272
HK JDW NO:
687-MNR14ERAPJ272
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
MNR14ERAPJ272
Step5Bar-code shipping tag
MNR14ERAPJ272
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm