  • MNR15E0RPJ222
MNR15E0RPJ222
advertisement
Manufacturer No:
MNR15E0RPJ222
HK JDW NO:
687-MNR15E0RPJ222
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
MNR15E0RPJ222
Step5Bar-code shipping tag
MNR15E0RPJ222
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    MNR
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Power Rating
    31mW
  • Voltage - Rated DC
    12.5V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.031W
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Contacts
    8
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    31mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm