  • MNR15E0RPJ272
MNR15E0RPJ272
advertisement
Manufacturer No:
MNR15E0RPJ272
HK JDW NO:
687-MNR15E0RPJ272
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
MNR15E0RPJ272
Step5Bar-code shipping tag
MNR15E0RPJ272
    8 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Number of Terminations
    10
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Power Rating
    31mW
  • Voltage - Rated DC
    12.5V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.031W
  • Case Code (Imperial)
  • Circuit Type
    Bussed
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm