  • MP2148GQD-25-P
MP2148GQD-25-P
advertisement
Manufacturer No:
MP2148GQD-25-P
HK JDW NO:
541-MP2148GQD-25-P
Package:
6-VFDFN
Datasheet:
MP2148GQD-25-P
Description:
2.3V DC DC Voltage Regulator 1 Outputs 2.2MHz Tape & Reel (TR) 1A 6-VFDFN
Quantity:
In Stock : 2599
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MP2148GQD-25-P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-VFDFN
  • Supplier Device Package
    6-QFN (1x1.5)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Function
    Step-Down
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Min)
    2.3V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Topology
    Buck
  • Frequency - Switching
    2.2MHz