  • MPC862TCZQ66B
MPC862TCZQ66B
advertisement
Manufacturer No:
MPC862TCZQ66B
HK JDW NO:
318-MPC862TCZQ66B
Package:
BGA
Datasheet:
Description:
Microprocessor 357-Pin 66MHz BGA
Quantity:
In Stock : 8325
Step5Bar-code shipping tag
MPC862TCZQ66B
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    BGA
  • Number of Pins
    357
  • Weight
    2.1737g
  • Max Operating Temperature
    115°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    66MHz
  • Max Supply Voltage
    3.3V
  • Min Supply Voltage
    2V
  • RAM Size
    8kB
  • Frequency (Max)
    66MHz