  • MPI2520R1-100-R
MPI2520R1-100-R
advertisement
Manufacturer No:
MPI2520R1-100-R
HK JDW NO:
255-MPI2520R1-100-R
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
MPI2520R1-100-R
Step5Bar-code shipping tag
MPI2520R1-100-R
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MPI2520
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Multilayer
  • Resistance
    468mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    2.2mm
  • Current Rating
    1.1A
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    468mOhm Max
  • Max DC Current
    1.1A
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1.2A
  • DC Current
    1.1A
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm