  • MPI4040R3-100-R
MPI4040R3-100-R
advertisement
Manufacturer No:
MPI4040R3-100-R
Manufacturer:
Coiltronics
HK JDW NO:
6793-MPI4040R3-100-R
Package:
1616
Step5Bar-code shipping tag
MPI4040R3-100-R
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1616
  • Weight
    453.59237mg
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    4.31mm
  • Current Rating
    1.5A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    10 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    3.8A
  • Frequency - Self Resonant
    10MHz
  • Current - Saturation
    3.8A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    213mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    1.5A
  • RMS Current (Irms)
    1.5A
  • Height
    1.85mm
  • Length
    4.7mm
  • Width
    4.06mm