  • MPLAD36KP24A/TR
MPLAD36KP24A/TR
advertisement
Manufacturer No:
MPLAD36KP24A/TR
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-MPLAD36KP24A/TR
Datasheet:
Description:
SURFACE MOUNT 36,000 WATT, TVS,
Step5Bar-code shipping tag
MPLAD36KP24A/TR
  • Supplier Device Package
    PLAD
  • Mfr
    Microchip Technology
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.7V
  • Power - Peak Pulse
    36000W (36kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    905A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    39.8V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V