  • MPQ8632GV-15-Z
MPQ8632GV-15-Z
advertisement
Manufacturer No:
MPQ8632GV-15-Z
HK JDW NO:
541-MPQ8632GV-15-Z
Package:
29-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
MPQ8632GV-15-Z
Description:
2.5V 25-Pin DC DC Voltage Regulator 1 Outputs 200kHz~1MHz Tape & Reel (TR) 15A 29-VFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 41148
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MPQ8632GV-15-Z
    Select All
  • Supplier Device Package
    29-QFN (5x4)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Function
    Step-Down
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    13V
  • Output Type
    Adjustable
  • Max Output Current
    15A
  • Operating Supply Voltage
    18V
  • Voltage - Input (Min)
    2.5V
  • Current - Output
    15A
  • Max Output Voltage
    13V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    0.611V
  • Topology
    Buck
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Frequency - Switching
    200kHz~1MHz
  • Max Input Voltage
    18V
  • Synchronous Rectifier
    Yes
  • Min Output Voltage
    611mV
  • Voltage - Output (Max)
    13V