  • MPZ1005S600CT000
MPZ1005S600CT000
advertisement
Manufacturer No:
MPZ1005S600CT000
HK JDW NO:
769-MPZ1005S600CT000
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MPZ1005S600CT000
Description:
FERRITE BEAD 60 OHM 0402 1LN
Step5Bar-code shipping tag
MPZ1005S600CT000
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e2
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Passive Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    1.5A
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    60Ohm
  • Max DC Current
    1.5A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    60mOhm
  • Impedance @ Frequency
    60Ohm @ 100MHz
  • Height
    558.8μm
  • Width
    0.5mm