  • MR3010M12B2-RSR
MR3010M12B2-RSR
advertisement
Manufacturer No:
MR3010M12B2-RSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MR3010M12B2-RSR
Package:
Datasheet:
MR3010M12B2-RSR
Description:
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MR3010M12B2-RSR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    0.018lb 8.16g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Series
    MR3010
  • Size / Dimension
    Square - 30mm Lx30mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.060A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    8000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    5.4 CFM (0.151m3/min)
  • Noise
    25.2 dB(A)
  • Static Pressure
    0.190 in H2O (47.3 Pa)