  • MR4020L12B2-RSR
MR4020L12B2-RSR
advertisement
Manufacturer No:
MR4020L12B2-RSR
HK JDW NO:
528-MR4020L12B2-RSR
Package:
Datasheet:
MR4020L12B2-RSR
Description:
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
MR4020L12B2-RSR
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Sensor
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.060A
  • RPM
    6500 RPM
  • Air Flow
    9.4 CFM (0.263m3/min)
  • Noise
    26.5 dB(A)
  • Static Pressure
    0.160 in H2O (40.0 Pa)